لیر ترکیه به برترین جفت رمز ارز در سپتامبر ۲۰۲۳ در بایننس تبدیل شد

بر اساس تحقیقات صرافی ارزهای دیجیتال، لیر ترکیه (TRY) به غالب ترین جفت معاملاتی فیات در بایننس در ماه سپتامبر تبدیل شد.

لیر ترکیه ۷۵ درصد از کل حجم فیات را در اوایل سپتامبر به خود اختصاص داد، علیرغم اینکه به ترتیب پس از ایالات متحده، هند و بریتانیا، چهارمین بازار بزرگ کریپتو در سطح جهان از نظر حجم معاملات بود.

رونق جفت معاملاتی TRY را می توان به هجوم اخیر سرمایه گذاران ارزهای دیجیتا
ل در بازار ترکیه گره زد. ۲۷ درصد از شرکت کنندگان در تحقیقات بایننس سفر خود را به عنوان سرمایه گذار ارزهای دیجیتال در سال گذشته آغاز کردند که از این تعداد ۸ درصد در شش ماه گذشته به آن ملحق شدند.

اکثر پاسخ دهندگان تا ۱۷۵ دلار (۵۰۰۰ TRY) در ارزهای رمزنگاری شده دارند و ترجیح می دهند سرمایه گذاری زیادی در املاک و مستغلات داشته باشند. همانطور که در زیر نشان داده شده است، عامل سودآوری یکی از بزرگترین دلایل علاقه ترکیه به ارزهای دیجیتال است. سهولت نظارت، نداشتن حداقل آستانه و هزینه های پایین تراکنش، برخی از محرک های قابل توجه سرمایه گذاران جدید هستند. خطرات ذاتی مرتبط با کریپتو به بی میلی بسیاری از سرمایه گذاران ترک کمک می کند.

طی سه سال گذشته، پذیرش کریپتو در ترکیه از ۱۶ درصد به ۴۰ درصد افزایش یافته است و این کشور در رتبه دوازدهم در فهرست پذیرش جهانی رمزنگاری Chainalysis در سال ۲۰۲۳ قرار دارد. ترکیه همچنین در جریان زلزله سال ۲۰۲۳ کمک های بشردوستانه در حوزه کریپتو دریافت کرد.

مطالب مرتبط: بایننس کیف پول Web3 را برای ۱۵۰ میلیون کاربر ثبت شده خود راه اندازی کرد

در حالی که پذیرش کریپتو در ترکیه هیچ نشانه‌ای از کندی را نشان نمی‌دهد، طبق گزارش‌ها، این کشور در تلاش‌های خود برای متقاعد کردن گروه ویژه اقدام مالی (FATF) برای حذف آن از “فهرست خاکستری” خود، در حال تدوین مقررات جدیدی برای کنترل دارایی‌های کریپتو است.

زمانی که FATF ترکیه را در سال ۲۰۲۱ در فهرست خاکستری خود قرار داد، مهمت شیمشک، وزیر دارایی ترکیه، تصریح کرد که ترکیه به جز یکی از ۴۰ استاندارد تعیین شده توسط سازمان دیده بان – که مربوط به معامله با ارزهای رمزنگاری شده است – پایبند است.

شیمک به طرح هایی برای پیشنهاد قانون دارایی های رمزنگاری شده به مجلس برای خروج از لیست خاکستری اشاره کرد اما تغییرات قانونی را مشخص نکرد.

 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *