مدیر عامل ریپل: تایید ETF می‌تواند سیل سرمایه را وارد بازار ارزهای دیجیتال کند

ریپل

براد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل معتقد است در صورت تایید ETF بیت کوین (BTC) سیل سرمایه جدیدی به ارزهای دیجیتال سرازیر خواهد شد.

او در مصاحبه اخیر با CNBC گفت: “تأیید شدن یک ETF می تواند سرمایه زیادی را به بازار وارد کند.”

با این حال، کهنه کار رمزارز همچنین اشاره کرد که متعادل کردن این تحولات مثبت در برابر سایر عوامل کلان، یعنی جنگ در خاورمیانه و اروپا، دشوار است.

گارلینگ هاوس با اشاره به اینکه صنعت کریپتو برای پیشرفت به وضوح نظارتی و ابزارهای «زیادی» نیاز دارد، افزود: «من به اصول اولیه در مورد تصویر بزرگ برمی گردم.

Garlinghouse به چشم انداز توکن سازی اشاره می کند

رئیس کریپتو به طور خاص به چشم‌انداز توکن‌سازی و پذیرش رو به رشد آن اشاره کرد.

بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط rwa.xyz، تقاضا برای اوراق خزانه‌داری توکن‌شده به شدت افزایش یافته و به رقم خیره‌کننده ۷۵۰ میلیون دلار رسیده است.

شایان ذکر است که شرکت‌های کریپتو و صندوق‌های سرمایه‌گذاری به این محصولات علاقه نشان می‌دهند تا از نرخ‌های بالاتر اوراق قرضه دولتی بهره‌مند شوند، زیرا رکود اخیر بازار بر بازدهی در فضای وام‌دهی کریپتو تأثیر منفی گذاشته است.

در حال حاضر، متوسط بازدهی تمام اوراق خزانه داری توکن شده ۵.۲۴ درصد است.

همانطور که گزارش شده است، کارشناسان پیش بینی می کنند که ارزش بازار دارایی های واقعی (RWA) تا پایان دهه به ۱۰ تریلیون دلار برسد.

به همین ترتیب، شرکت مدیریت دارایی برنشتاین تخمین زده است که اندازه فرصت توکن‌سازی طی پنج سال آینده به ۵ تریلیون دلار خواهد رسید.

به طور خاص، این شرکت نفوذ ۲ درصدی در ارز و سپرده های بانکی را پیش بینی کرد که می تواند به یک فرصت ۲ تریلیون دلاری در پنج سال آینده تبدیل شود. انتظار دارد ۳ تریلیون دلار دیگر در استیبل کوین ها و CBDCها قرار گیرد.

گارلینگ هاوس همچنین ادعا کرد که در مورد آینده ارزهای دیجیتال در پنج تا ۱۰ سال آینده “بسیار خوشبین” است.
افزایش خوش بینی بیت کوین در اطراف ETF نقطه ای

خوش‌بینی در مورد راه‌اندازی ETF بیت‌کوین به رشد اخیر در بازارهای کریپتو دامن زده است که شاهد آن بودیم که ارز دیجیتال پرچم‌دار به ۳۸۰۰۰ دلار رسید.

تحلیلگران شرکت خدمات مالی Cantor Fitzgerald بر این باورند که ETF بیت کوین که مدت ها در انتظار آن بود، به واقعیت نزدیک تر شده است.

این شرکت که به‌خاطر خدمات کارگزاری و بانکداری سرمایه‌گذاری اصلی خود شناخته می‌شود، نسبت به تأیید برنامه‌های مدیران دارایی که به دنبال راه‌اندازی یک ETF نقطه‌ای برای بیت‌کوین هستند، اطمینان پیدا کرده است.

SEC به دلیل نگرانی در مورد دستکاری احتمالی در پلتفرم های نقطه ای فراساحلی در تایید ETF بیت کوین لحظه ای مردد بوده است.

با این حال، کانتور فیتزجرالد معتقد است که روش های نظارت بر بازار پیشنهاد شده توسط متقاضیان جدید می تواند این نگرانی ها را برطرف کند و SEC را به سمت تایید سوق دهد.

جاش سیگلر و ویل کارلسون، تحلیلگران این شرکت، بر اهمیت ایجاد یک “توافق نظارت جامع با یک بازار تنظیم شده با اندازه قابل توجه” برای راضی کردن قانونگذاران تاکید کردند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *